zakres-uslug-06

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to gałąź stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem próchnicy. Próchnica to choroba zakaźna wywołana głównie przez bakterie Streptococcus mutans. Na wystąpienie ubytku ma wpływ podatność zęba, płytka nazębna, dieta oraz czas. Bakterie te przyczyniają się również do schorzeń dziąseł, przyzębia, powodują nieprzyjemny zapach z ust oraz mogą być przyczyną powstawania chorób serca. Leczenie polega na usunięciu zmienionych próchnicowo tkanek, a następnie wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Bardzo ważne jest wczesne wykrycie zmian, dlatego każdy pacjent powinien zgłosić się do lekarza dentysty na konsultację co 6 miesięcy. Pozwoli to na szybkie i całkowicie bezbolesne leczenie.

CENNIK

zakres-uslug-02

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja to nauka zajmująca się profilaktyką, leczeniem oraz kształtowaniem dobrych nawyków u najmłodszych pacjentów. W naszej klinice priorytetem jest, aby nasi mali podopieczni dobrze się u nas czuli i ,aby wszystkie zabiegi przeprowadzane były w miłej, przyjaznej atmosferze i całkowicie bezboleśnie.

Podczas wizyty adaptacyjnej zapoznamy maluchy z całym gabinetem, pojedziemy na czarodziejskim fotelu wysoko w górę, a nawet ,przy pomocy czarodziejskiej różdżki, zamienimy fotel w  łóżko. Dla odważnych proponujemy sprawdzanie jak szybko nasze słoniki potrafią wypić wodę z kubeczka oraz czy zęby mają łaskotki.

Lakowanie to całkowicie bezbolesny zabieg polegający na spłyceniu głębokich bruzd ułatwiający  higienę  i zapobiegający powstawaniu nowych ubytków próchnicowych.

Fluoryzacja, czyli pokrycie wszystkich zębów lakierem fluorowym to kolejny zabieg profilaktyczny, któremu poddawani są nasi pacjenci co 3-6 miesięcy.

Dla pacjentów mniej odważnych proponujemy zabiegi w sedacji.

CENNIK

zakres-uslug-09

Higiena jamy ustnej

Dbanie o zdrowie jamy ustnej to nie tylko leczenie zębów. To również zabiegi profilaktyczne takie jak:

skaling – usuwanie złogów kamienia nazębengo,
piaskowanie – usuwanie osadu nazębnego polerowanie
fluoryzacja – pokrycie zębów lakierem fluorowym zapewniającym wzmocnienie szkliwa

Rekomendujemy przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych co 6 miesięcy.

CENNIK

zakres-uslug-08

Endodoncja

Jest to dział stomatologii zachowawczej , zajmujący się schorzeniami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zęba.

Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, potocznie zwanej nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Endodonta w trakcie zabiegu precyzyjnie oczyszcza kanał, a następnie szczelnie go wypełnia.

Mikroskop umożliwia lekarzowi dokładny wgląd we wnętrze zęba i wysoką precyzję działania.

CENNIK

zakres-uslug-03

Protetyka

Appropriately empower dynamic leadership skills after business portals. Globally myocardinate interactive supply chains with distinctive quality vectors.

CENNIK

zakres-uslug-04

Chirurgia

Distinctively exploit optimal alignments for intuitive bandwidth. Quickly coordinate e-business applications through revolutionary catalysts for change.

CENNIK

zakres-uslug-01

Implanty

Appropriately empower dynamic leadership skills after business portals. Globally myocardinate interactive supply chains with distinctive quality vectors.

CENNIK

zakres-uslug-07

Ortodoncja

Jest to nauka zajmująca się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu, których występowanie często wiąże się z czynnikami ogólnymi jak: wady genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz nieprawidłowymi nawykami jak oddychanie przez usta, nieprawidłowe układanie niemowląt do snu, nieprawidłowa dieta, ssanie palca, smoczka czy ułożenie języka podczas połykania.

Bardzo ważna jest wczesna wizyta z dzieckiem u ortodonty w celu zapoznania się z działaniami profilaktycznymi, mającymi na celu zapobieganie konieczności leczenia w późniejszym wieku.

CENNIK

zakres-uslug-05

Wybielanie

Efficiently enable enabled sources and cost effective products. Completely synthesize principle-centered information after ethical communities.

CENNIK

ⓒ 2024 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Dentistree - Klinika Stomatologiczna.
Realizacja strony internetowej New Age Team.