Chirurgia

Po każdym zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe, do których należy się zastosować, aby gojenie przebiegało w sposób niezakłócony.
Ekstrakcje
Ekstrakcje pojedynczych zębów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Są to zabiegi całkowicie bezbolesne, a wykonywane, delikatnie nie skutkują bólem po ustąpieniu znieczulenia. Po zakwalifikowaniu zęba do usunięcia nie należy zwlekać z zabiegiem. Zwłoka może skutkować rozwinięciem się stanu zapalnego, bólem i niedostatecznym znieczuleniem podczas ekstrakcji. Stan zapalny wokół takiego zęba nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, a także na zęby sąsiednie. Ekstrakcja zębów wielokorzeniowych niekiedy wymaga rozseparowania korzeni. Pozwala to na delikatne usunięcie każdego korzenia osobno, z zachowaniem nienaruszonych tkanek twardych wokół zęba. Separacja jest też konieczna, kiedy korona zęba jest bardzo zniszczona i nie ma możliwości założenia kleszczy.

Ekstrakcje zębów mądrości lub ich zawiązków, szczególnie dolnych, zwykle wymaga doświadczenia. Ze względu na twardą kość w tym rejonie, po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i obrzęk.Sprawna ręka chirurga decyduje o przebiegu ekstrakcji.


Zobacz: Usuwanie zębów mądrości – ósemek


Resekcja wierzchołka korzenia
Zdarza się, że przy wierzchołku korzenia utrzymuje się zmiana chorobowa, której nie można wyleczyć endodontycznie lub leczenie jest nieskuteczne. Wtedy jedynym wyjściem na zachowanie zęba jest chirurgiczne usunięcie zmiany. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest on całkowicie bezbolesny. Po przecięciu błony śluzowej, chirurg robi niewielkie okienko w kości i usuwa wierzchołek korzenia wraz ze zmianą. Jeżeli jest taka potrzeba wypełnia wstecznie korzeń. Zszywa błonę śluzową. Proces leczenia przyśpiesza wypełnienie okienka kostnego preparatami kościozastępczymi. Rana po zabiegu goi się około 10 dni. Ubytek kostny po resekcji regeneruje się kilka miesięcy.
Wydłużenie korony klinicznej zęba
To zabieg mikrochirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Usuwany jest niewielki fragment kości i dziąsła pokrywający część korzenia zęba. W ten sposób przemieszczamy brzeg dziąsła. Rana goi się około 7 dni. Pozwala to uniknąć ekstrakcji w przypadku, kiedy ząb jest zniszczony lub złamany poddziąsłowo, a pozostałe, widoczne w jamie ustnej tkanki zęba nie pozwalają na założenie szczelnego wypełnienia lub uzupełnienia protetycznego. Ten rodzaj korekty może obejmować kość wyrostka i dziąsło lub samo dziąsło przy poprawianiu estetyki w przypadku „uśmiechu dziąsłowego”

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna

Czasami podczas wizyty w gabinecie dentystycznym okazuje się, że konieczne będzie zastosowanie chirurgii stomatologicznej. Wówczas wielu pacjentów ogarnia paniczny lęk związany z nieprzyjemnym zabiegiem. Jednak trafiając do naszej kliniki Dentistree w dzielnicy Wilanów w Warszawie, nie należy niczego się obawiać. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów specjalizujących się w chirurgii szczękowej wie, jak poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zabiegi wykonane przez naszych profesjonalistów były na najwyższym poziomie, a przy tym zapewniały pacjentom komfort podczas ich przeprowadzania. W naszej klinice wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu można wykonywać nawet najbardziej precyzyjne czynności chirurgiczne pod mikroskopami. Personel Dentistree do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dbając o przyjazną i ciepłą atmosferę.

Bezpieczna chirurgia stomatologiczna Wilanów

W trosce o bezpieczeństwo każdego z naszych pacjentów przed podjęciem zabiegu chirurgicznego przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad, mający na celu zapobiegniecie powstawaniu ewentualnych powikłań. Omówione są wówczas kwestie związane z przebytymi lub istniejącymi schorzeniami serca, układu oddechowego, zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz przyjmowanymi aktualnie lekami. Natomiast przed przystąpieniem do zabiegu robimy zdjęcie obrazujące stan jamy ustnej. Każda podejmowana czynność chirurgiczna w naszej klinice, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a w razie potrzeby lub na życzenie klienta w ogólnym pod szczególnym nadzorem anestezjologa przy wykorzystaniu najnowocześniejszych środków znieczulających.

Szeroki zakres usług specjalistycznych

W naszej klinice w ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy pełen zakres usług z wykorzystaniem zaawansowanych metod technologicznych. W gabinetach Dentistree przeprowadzamy: ekstrakcję wierzchołka korzeni zębów, hemisekcję, czyli usunięcie chorobowo zmienionego zęba całego lub jego pozostałego fragmentu, usuwanie torbieli korzeniowej oraz zawiązków zębów, korekcję kształtu dziąseł i plastykę jamy śluzowej, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, podniesienie dna zatoki szczękowej, sterowaną regenerację kości szczęki oraz uzupełnianie ubytków kostnych. Po zabiegu każdy pacjent zostaje objęty specjalistyczną opieką, w szczególności po rozległych ingerencjach w głębokie warstwy tkanek miękkich oraz  kości żuchwy i szczęki.

Zakres usług