zakres-uslug-06

Stomatologia zachowawcza

Więcej informacji

Skuteczna stomatologia zachowawcza

W ofercie naszego gabinetu zapewniamy szereg zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej koncentrujących się wokół leczenia oraz profilaktyki próchnicy, pozwalających na przywrócenie właściwej funkcji, kształtu i koloru zmienionego chorobowo zęba. Przed podjęciem czynności terapeutycznych lekarz stomatolog przeprowadza wywiad z każdym pacjentem oraz dokonuje szczegółowego przeglądu stanu jamy ustnej. Po jej ocenie dobierana się zestaw właściwych zabiegów leczniczych, podczas których w razie konieczności lub na życzenie pacjenta podajemy środek znieczulający. Do każdej z osób odwiedzających nasz gabinet, podchodzimy indywidualnie, dbając o przyjazną atmosferę i poczucie najwyższego komfortu.

Uzupełnianie ubytków i zakładanie wypełnień

Pacjenci, u których stwierdzono konieczność uzupełnienia ubytków, a także założenia opatrunków tymczasowych, mogą liczyć na najwyższą jakość wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych). Materiał, z jakiego zostały wykonane, cechuje się niezwykłą trwałością i wytrzymałością na ścieranie. W naszym gabinecie dysponujemy szeroką paletą barw kompozytów, dzięki temu można je dostosować do naturalnego koloru uzębienia. Wypełnienia, które zakładamy pacjentom, cechują się wysoką szczelnością oraz przyczepnością do ścian ubytku. Ponadto plomby i opatrunki tymczasowe nie wchodzą żadne w interakcje z lekami, nie wywołują alergii oraz są neutralne smakowo.

Leczenie endodontyczne

Jeśli stan zęba wymaga leczenia endodontycznego zwanego również kanałowym, wówczas podejmujemy szereg czynności odbudowujących, które pozwalają przewrócić jego właściwą funkcję oraz kształt. Wskazaniami do leczenia kanałowego są m.in.: martwica miazgi zęba, urazy mechaniczne zęba np. złamanie, nieprawidłowe wcześniejsze leczenie endodontyczne i bardzo głębokie ubytki próchnicze. Podczas wielu lat naszej praktyki stomatologicznej zdobyliśmy bogatą wiedzę oraz szerokie doświadczenie na temat skutecznych metod leczenia kanałowego, pozwalającego na  uratowanie nawet bardzo zniszczonych chorobowo zębów przed ich ekstrakcją.

Profilaktyka próchnicy

W naszym gabinecie leczenie zachowawcze obejmuje również czynności profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się bakterii powodujących powstawanie w przyszłości ubytków. Należą do nich usuwanie kamienia i osadu nazębnego oraz głębokich przebarwień płytki nazębnej przy pomocy nowoczesnych metod gwarantujących wysoką skuteczność i długotrwały efekt. Do podejmowanych działań terapeutycznych zaliczyć można m.in.: piaskowanie zębów, lakierowanie, lakowanie, a także zabiegi wzmacniające szkliwo, takie jak fluoryzacja.

Cennik

Znieczulenie
– nasiękowe – od 50 zł
– przewodowe – od 50 zł

Wypełnienie kompozytowe – od 290 zł

Odbudowa zęba – 350-500 zł
Zdjęcie zębowe – 50 zł
Pantomogram – 120 zł

zakres-uslug-02

Stomatologia dziecięca

Więcej informacji

Nowoczesna stomatologia dziecięca Warszawa Wilanów

Współczesna stomatologia dziecięca, zwana pedodoncją obejmuje szeroki zakres zabiegów, zarówno profilaktycznych, jak i terapeutycznych pozwalających na wyleczenie nawet najbardziej zaawansowanych zmian chorobowych zębów u małych pacjentów. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie usługami stomatologicznymi nasz gabinet stworzył kompleksową ofertę dla najmłodszych.

Do celów diagnostycznych wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt pozwalający dokładnie określić stopień rozwoju zmian chorobotwórczych płytki nazębnej, korzenia, dziąseł i kości szczęki. Natomiast zabiegi lecznicze odbywają się z przy użyciu nowoczesnych urządzeń pozwalających na precyzyjne oraz bezbolesne ich wykonanie. Nad bezpiecznym przebiegiem wszystkich czynności czuwa nasz wykwalifikowany personel wyróżniający się ponadprzeciętną cierpliwością, dbając o przyjazną i ciepłą atmosferę.

Przyjazny stomatolog dziecięcy Warszawa Wilanów

W naszym gabinecie prowadzimy wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko będzie mogło zobaczyć, jak wygląda gabinet, usiać na fotelu, przyjrzeć się narzędziom, poznać zespół medyczny oraz zadawać pytania. Kolejnym krokiem są profilaktyczne przeglądy stomatologiczne, które pozwalają wykryć najdrobniejsze ubytki oraz zmiany chorobowe zębów. Prowadzimy także edukację, w jaki sposób najmłodsi powinni poprawnie dbać o higienę jamy ustnej.

Oferujemy różne zabiegi profilaktyczne zapobiegające powstawaniu próchnicy zębów zarówno mlecznych, jak i stałych. U nas można wykonać lakierowanie, czyli pokrycie każdego zęba specjalną warstwą z fluorem zabezpieczającą płytkę nazębną przed rozwojem bakterii. Kolejną czynnością profilaktyczną jest lakowanie, polegające na nałożeniu między szczeliny zębowe specjalistycznej powłoki ochronnej, zwanej lakiem. Ma ona na celu zapobieganie gromadzeniu się i zaleganiu treści pokarmowych na zębach.

Profesjonalny stomatolog dziecięcy Wilanów

Często rodzice po zdiagnozowaniu u swoich dzieci próchnicy, mają obawy, jak ich pociecha zniesie resekcję chorego zęba albo założenie opatrunku tymczasowego w ubytku lub leczenie kanałowe. Dlatego zespół naszych doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy stomatologów w trosce o dobro najmłodszych pacjentów nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych, bezinwazyjnych metod leczenia próchnicy u dzieci.

Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W celu redukcji bólu oraz zmniejszeniu stresu u dziecka podczas zabiegów istnieje możliwość wykorzystania sedacji, polegającej na wdychaniu specjalnego gazu ograniczającego świadomość u małego pacjenta.

Lakowanie zębów u dzieci — dlaczego jest tak ważne?

Już od najmłodszych lat dzieci mają styczność z wieloma produktami, których spożywanie wpływa na ogólny stan zdrowia, a w tym także na kondycję zębów. Właściwa higiena jamy ustnej, regularne wizyty i zabiegi profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym pozwalają się cieszyć zdrowymi ząbkami u malucha. Lakowanie to jeden ze sposobów, który skutecznie obniża ryzyko wystąpienia próchnicy nawet do 90%. Mycie zębów to dla dzieci nużąca czynność, za którą nie przepadają — rodzice często muszą kontrolować swoje pociechy oraz wielokrotnie powtarzać, dlaczego należy dbać o czystość zębów. Lakowanie mleczaków i zębów stałych to zabieg całkowicie bezbolesny, co z pewnością przekona dzieci do wizyty u dentysty.

Na czym polega lakowanie zębów?

Powierzchnia zębów nie jest całkowicie równa i jednolita, co naraża je na powstawanie płytki nazębnej, kamienia, chorób bakteryjnych oraz demineralizację szkliwa. W trakcie zabiegu lakowania stomatolog pokrywa powierzchnię zębów specjalnym preparatem tzw. lakiem. Lekarz wypełnia bruzdy, szczeliny i zagłębienia oraz miejsca trudno dostępne do szczotkowania, w których zalegają resztki pokarmu. Lakowanie zębów mlecznych uniemożliwia przedostanie się bakterii do struktury zęba, a także przeciwdziała skutkom wpływu niekorzystnych czynników, sprzyjających rozwojowi próchnicy. Zabieg wykonywany jest na zdrowych zębach, nie trwa długo, a po jego zakończeniu pacjent nie odczuwa żadnych zmian w jamie ustnej.

Kiedy przeprowadzić lakowanie zębów u dzieci i jakie są korzyści?

Zabieg lakowania wykonuje się na zębach trzonowych mlecznych i stałych, zębach przedtrzonowych stałych oraz siekaczach. Warto zatroszczyć się o zdrowe zęby u dzieci od samego początku (od pojawienia się pierwszego ząbka), dzięki czemu zapewnia się ochronę zębów już na starcie. Lakowanie mleczaków gwarantuje również, że zmiany próchnicowe nie powstaną na zębach stałych. Właściwa profilaktyka zębów mlecznych u dzieci to inwestycja w zdrowie malucha, której lecznicze efekty widoczne są przez całe życie.

Cennik

Wizyta adaptacyjna – 200 zł

Czyszczenie szczoteczką, pastą oraz fluoryzacja – 200 zł

Opatrunek leczniczy w zębie mlecznym – 150 zł

Wypełnienie zęba mlecznego kompozytem- od 250 zł

Ekstrakcja zęba mlecznego – od 150 zł

Leczenie kanałowe zęba mlecznego z opatrunkiem
– I wizyta – 250 zł
– II wizyta – 250 zł

zakres-uslug-07

Ortodoncja

Więcej informacji

Ortodoncja Wilanów

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko problem natury estetycznej, ale też niezwykle istotny element profilaktyki stomatologicznej. Zaniedbania w tym zakresie zwiększają prawdopodobieństwo występowania próchnicy, niewłaściwego ułożenia żuchwy i szczęki. Mogą prowadzić również do uszkodzeń błony śluzowej policzków oraz warg. Dlatego warto regularnie odwiedzać ortodontę w Wilanowie, ponieważ profilaktyka w tym zakresie jest ważna. Specjalista oceni stan uzębienia i wskaże rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów.

Odwiedź ortodontę niedaleko Warszawy Wilanów!

Klinika Dentistree zapewnia szerokie spektrum usług. W zakres oferty wchodzą:

– Aparaty ruchome – są one dedykowane najmłodszym. Za ich pomocom koryguje się niewielkie wady, jak np. cofnięta żuchwa oraz wychylone zęby.

– Aparaty stałe – dobierane są indywidualnie, dostosowując ich układ do uzębienia pacjentów. Przed rozpoczęciem terapii trzeba usunąć  próchnicę, a następnie ustalić harmonogram leczenia. Proponujemy zarówno klasyczne modele (z metalowymi lub porcelanowymi zamkami), jak i samoligaturujące (bez ligatur).

– Aparaty retencyjne – używa się ich w celu utrwalenia efektów leczenia. Zazwyczaj mają one formę drutu lub płytki. Informacji na temat ich stosowania udziela ortodonta. Warszawa Wilanów to dzielnica znajdująca się w pobliżu naszej kliniki.

– Aparaty typu trainer – opracowano je, aby eliminować nieodpowiednie nawyki przyczyniające się do powstania wad uzębienia, jak np. tłoczenie języka lub nieprawidłowe połykanie. Komponenty są wykonane z silikonu.

Zapisz się do ortodonty w Wilanowie oraz ciesz się pięknym uśmiechem

Żeby ułożyć plan leczenia, należy w pierwszej kolejności postawić właściwą diagnozę. W tym celu przeprowadza się badania, w trakcie których analizuje się m.in. pracę stawów żuchwowo-skroniowych, ruchomość języka, relację między szczęką a żuchwą oraz łuków zębowych. Ocenia się również budowę szkliwa i tkanek zębowych. Na tej postawie proponuje się konkretny aparat. Trzeba być świadomym, że korekcja odbywa się stopniowo, dlatego niezbędne są regularne kontrole. O częstotliwości wizyt decyduje ortodonta. Wilanów to okolica mieszcząca się blisko naszej placówki. Proces związany z prostowaniem zębów zazwyczaj trwa około 2 lat, ale ostatecznie długość terapii zależy od wady. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Cennik

Konsultacja ortodontyczna – 250 zł

FR – 600 zł

FR mały – 400 zł

Aparat
– metalowy  – od 2500 zł
– estetyczny  – od 3200 zł
– Aparat Damon – od 3500 zł
– Aparat Damon Clear – 4500 zł

– Aparat D-Gainer – od 2500 zł
– Aparat Invisalign (wszystkie nakładki i wizyty kontrolne) – od 18 000 zł
– Aparat Invisalign Express – od 12 000 zł

Rejestracja zwarcia – 1000 zł

Szyna po rejestracji – 1000 zł

Wizyty kontrolne
z szyną – 250 zł

Płytka Schwarza – od  850 zł

Aparat blokowy – 800 zł

Trainer – od 600 zł

Twin Block – 1600 zł

Naprawa aparatu – od 300 zł

Utrzymywacz przestrzeni – 600 zł

Przerzut podniebienny Goshgariana  – 700 zł

Mini implant ortodontyczny – od 700 zł

Hyrax – 1000 zł

Retencja pełna – od 2000 zł

Drut retencyjny (1 pkt) – 100 zł

Płytka retencyjna – od 600 zł

Kontrola retencji – od 200 zł

Punkt Logopedyczny (guziczki, kolce) – 100 zł

ANALIZA ZGRYZU

– analiza zgryzu metodą Dawsona z planem – 1200 zł
– rejestracja zwarcia – 800 zł
– szyna MAGO – od 1000 zł
– rekonstrukcja zwarcia materiałem kompozytowym
(w zależności od ilości zębów) – 4000-8000 zł

zakres-uslug-08

Endodoncja

Więcej informacji

Jest to dział stomatologii zachowawczej , zajmujący się schorzeniami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zęba. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, potocznie zwanej nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Endodonta w trakcie zabiegu precyzyjnie oczyszcza kanał, a następnie szczelnie go wypełnia. Mikroskop umożliwia lekarzowi dokładny wgląd we wnętrze zęba i wysoką precyzję działania.

Cennik

Dewitalizacja miazgi ze znieczuleniem – 300 zł

Odbudowa zęba pod koferdam do leczenia endodontycznego – od 250 zł

Leczenie pierwotne pod mikroskopem
– jednokanałowe – od 1000 zł
– dwukanałowe – od 1200 zł
– trzykanałowe (lub więcej) – od 1800 zł
każdy dodatkowy kanał + 200 zł

Leczenie powtórne (Re-Endo) pod mikroskopem
– jednokanałowe – od 1200 zł
– dwukanałowe –  od 1800 zł
– trzykanałowe (lub więcej) – od 2200 zł

Usunięcie narzędzi z kanałów:
– proste – 600 zł
– skomplikowane usunięcie wkładu korzeniowo-koronowego- od 700 zł

Pokrycie perforacji MTA/Zamknięcie open APEX – 300-500 zł

zakres-uslug-03

Protetyka

Więcej informacji

Dlaczego warto zdecydować się na korony protetyczne?

Mimo że codzienne dbanie o dobry stan zębów znacznie poprawia ich kondycję, istnieją choroby, które uniemożliwiają całkowite wyleczenie albo polepszenie wyglądu uzębienia. W takich przypadkach często najlepszym rozwiązaniem są korony protetyczne, czyli takie, które zakłada się na stałe. Jeśli ich cementowanie przebiega w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, nie powodują żadnego dyskomfortu i wyróżniają się wyjątkową trwałością.

Jakie są wskazania do założenia koron zębowych?

W przeciwieństwie do mostów protetycznych, korony zakłada się na pojedyncze zęby, których nie da się wyleczyć w żaden inny sposób. Zazwyczaj są to złamania albo efekty próchnicy. Niekiedy korony stosuje się także ze względów czysto estetycznych, aby wyrównać kolor uzębienia albo zniwelować niechciane odstępy.

Korony protetyczne to rodzaj specjalnie dobranej nakładki, którą zakłada się na implant lub oszlifowany ząb. Istnieje kilka różnych materiałów, z których można wykonać korony. Najbardziej popularne są korony pełnoceramiczne – charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem i świetną trwałością. Ponadto w przypadku koron pełnoceramicznych stosuje się podbudowę z cyrkonu. W przypadku koron ceramicznych (inaczej porcelanowych) stosuje się podbudowę metalową. W naszym gabinecie Dentistree korony zębowe są dobierane przez doświadczonego stomatologa, który wie najlepiej, jaki materiał sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.

W jaki sposób zakłada się korony na zęby?

Przed założeniem każdej korony ząb musi być w pełni wyleczony. Dlatego stomatolodzy z Dentistree zawsze dokładnie badają stan jamy ustnej i dopiero po upewnieniu się, że wszystko przebiega poprawnie, przystępują do kolejnego etapu zabiegu, jakim jest szlifowanie. Odpowiednie oszlifowanie zęba umożliwia aplikację korony w taki sposób, żeby idealnie pasowała do reszty uzębienia. Ten proces przeprowadza się w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Następnym krokiem jest przymierzenie korony na zęby. Stomatolog zakłada nakładkę i kontroluje, czy nie różni się wyglądem od pozostałych zębów. Sprawdza to również sam pacjent, który powinien wyrazić zgodę na cementowanie korony, jeśli nie ma co do niej żadnych zastrzeżeń.

Cennik

Wkład – od 800 zł

Korona – od 1500 zł

Inlay/Onley
– kompozytowy –od 700 zł
– porcelanowy – od 1800 zł

Licówki porcelanowe
2000-2800 zł

Licówka kompozytowa – od 500 zł

Proteza
– szkieletowa
od 2500 zł
– akrylowa 1pkt. częściowa
150 zł
– akrylowa, całkowita (w zależności od rodzaju zębów)
od 2000 zł

Naprawa protezy 1pkt. – od 150 zł

Siatka w protezie –  300 zł

Zatrzask w protezie – od 450 zł

Podścielenie protezy
– miękkie w gabinecie
od 300 zł
– twarde w pracowni
od 650 zł

Dobór koloru
w pracowni – 300 zł

Zdjęcie korony – od 250 zł

chirurgia

Chirurgia

Więcej informacji

Po każdym zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe, do których należy się zastosować, aby gojenie przebiegało w sposób niezakłócony.
Ekstrakcje
Ekstrakcje pojedynczych zębów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Są to zabiegi całkowicie bezbolesne, a wykonywane, delikatnie nie skutkują bólem po ustąpieniu znieczulenia. Po zakwalifikowaniu zęba do usunięcia nie należy zwlekać z zabiegiem. Zwłoka może skutkować rozwinięciem się stanu zapalnego, bólem i niedostatecznym znieczuleniem podczas ekstrakcji. Stan zapalny wokół takiego zęba nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, a także na zęby sąsiednie. Ekstrakcja zębów wielokorzeniowych niekiedy wymaga rozseparowania korzeni. Pozwala to na delikatne usunięcie każdego korzenia osobno, z zachowaniem nienaruszonych tkanek twardych wokół zęba. Separacja jest też konieczna, kiedy korona zęba jest bardzo zniszczona i nie ma możliwości założenia kleszczy. Ekstrakcje zębów mądrości lub ich zawiązków, szczególnie dolnych, zwykle wymaga doświadczenia. Ze względu na twardą kość w tym rejonie, po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i obrzęk.Sprawna ręka chirurga decyduje o przebiegu ekstrakcji.
Resekcja wierzchołka korzenia
Zdarza się, że przy wierzchołku korzenia utrzymuje się zmiana chorobowa, której nie można wyleczyć endodontycznie lub leczenie jest nieskuteczne. Wtedy jedynym wyjściem na zachowanie zęba jest chirurgiczne usunięcie zmiany. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest on całkowicie bezbolesny. Po przecięciu błony śluzowej, chirurg robi niewielkie okienko w kości i usuwa wierzchołek korzenia wraz ze zmianą. Jeżeli jest taka potrzeba wypełnia wstecznie korzeń. Zszywa błonę śluzową. Proces leczenia przyśpiesza wypełnienie okienka kostnego preparatami kościozastępczymi. Rana po zabiegu goi się około 10 dni. Ubytek kostny po resekcji regeneruje się kilka miesięcy.
Wydłużenie korony klinicznej zęba
To zabieg mikrochirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Usuwany jest niewielki fragment kości i dziąsła pokrywający część korzenia zęba. W ten sposób przemieszczamy brzeg dziąsła. Rana goi się około 7 dni. Pozwala to uniknąć ekstrakcji w przypadku, kiedy ząb jest zniszczony lub złamany poddziąsłowo, a pozostałe, widoczne w jamie ustnej tkanki zęba nie pozwalają na założenie szczelnego wypełnienia lub uzupełnienia protetycznego. Ten rodzaj korekty może obejmować kość wyrostka i dziąsło lub samo dziąsło przy poprawianiu estetyki w przypadku „uśmiechu dziąsłowego”

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna

Czasami podczas wizyty w gabinecie dentystycznym okazuje się, że konieczne będzie zastosowanie chirurgii stomatologicznej. Wówczas wielu pacjentów ogarnia paniczny lęk związany z nieprzyjemnym zabiegiem. Jednak trafiając do naszej kliniki Dentistree w dzielnicy Wilanów w Warszawie, nie należy niczego się obawiać. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów specjalizujących się w chirurgii szczękowej wie, jak poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zabiegi wykonane przez naszych profesjonalistów były na najwyższym poziomie, a przy tym zapewniały pacjentom komfort podczas ich przeprowadzania. W naszej klinice wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu można wykonywać nawet najbardziej precyzyjne czynności chirurgiczne pod mikroskopami. Personel Dentistree do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dbając o przyjazną i ciepłą atmosferę.

Bezpieczna chirurgia stomatologiczna Wilanów

W trosce o bezpieczeństwo każdego z naszych pacjentów przed podjęciem zabiegu chirurgicznego przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad, mający na celu zapobiegniecie powstawaniu ewentualnych powikłań. Omówione są wówczas kwestie związane z przebytymi lub istniejącymi schorzeniami serca, układu oddechowego, zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz przyjmowanymi aktualnie lekami. Natomiast przed przystąpieniem do zabiegu robimy zdjęcie obrazujące stan jamy ustnej. Każda podejmowana czynność chirurgiczna w naszej klinice, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a w razie potrzeby lub na życzenie klienta w ogólnym pod szczególnym nadzorem anestezjologa przy wykorzystaniu najnowocześniejszych środków znieczulających.

Szeroki zakres usług specjalistycznych

W naszej klinice w ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy pełen zakres usług z wykorzystaniem zaawansowanych metod technologicznych. W gabinetach Dentistree przeprowadzamy: ekstrakcję wierzchołka korzeni zębów, hemisekcję, czyli usunięcie chorobowo zmienionego zęba całego lub jego pozostałego fragmentu, usuwanie torbieli korzeniowej oraz zawiązków zębów, korekcję kształtu dziąseł i plastykę jamy śluzowej, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, podniesienie dna zatoki szczękowej, sterowaną regenerację kości szczęki oraz uzupełnianie ubytków kostnych. Po zabiegu każdy pacjent zostaje objęty specjalistyczną opieką, w szczególności po rozległych ingerencjach w głębokie warstwy tkanek miękkich oraz  kości żuchwy i szczęki.

Cennik

Ekstrakcja
– zęba stałego –  od 300 zł
– zęba mlecznego – od 150 zł
– zęba z dłutowaniem (np. ząb mądrości) – od 550 zł

Plastyka połączenia ustno-zatokowego – 500-800 zł

Odsłonięcie zęba – zatrzymanego do celów ortodontycznych – od 600 zł

Odsłonięcie zęba – z przyklejeniem zamka ortodontycznego – od 700 zł

Wycięcie kapturka dziąsłowego – 200 zł

Nacięcie i płukanie ropnia – 300 zł

Płukanie ropnia – 150 zł

Mukocela (usunięcie torbieli lub włókniaka) – od 750 zł

Hemisekcja – od 500 zł

Premolaryzacja – od 550 zł

Resekcja
– wierzchołka korzenia – od 700 zł
– każdy kolejny wierzchołek – 250 zł

Wypełnienie wsteczne kanału przy resekcji – 200 zł

Implant – od 3800 zł

Odsłonięcie implantu
(śruba gojąca) – od 350 zł

Sinus lift (podniesienie
zatoki) – 3000 – 4500 zł

Wydłużenie korony klinicznej zęba – 350-450 zł

Sterowana regeneracja kości,
odbudowa kości – 1000 – 2000 zł + materiał

Implant ortodontyczny – 600 zł

Zdjęcie szwów po ekstrakcji w innym gabinecie – 100 zł

Pokrycie recesji dokoronowe
– przesunięcie płata – 1000 zł
– z przeszczepem – 1800-2000 zł
– z mucograftem – 2000 zł
– dokoronowe (następny ząb) – 500 zł

Frenultomia
– wędzidła wargi – od 350 zł
– języka – od 700 zł
– języka w sedacji -DORMICUM – od 1300 zł

Rezerwacje wizyty jeżeli zabieg nie dojdzie do skutku – 200 zł

Pogłębienie przedsionka
wolnym przeszczepem – od 1600 zł

Rekonstrukcja dziąsła
zbitego – od 1500 zł

Frenulotomia języka
w podtlenku azotu – od 750 zł

Frenulotomia języka
w narkozie – od 2800 zł

zakres-uslug-01

Implanty

Więcej informacji

Implanty to nowoczesne i trwałe rozwiązanie na uzupełnienie brakujących zębów. Sam implant zastępuje korzeń własnego zęba. Wyglądem przypomina śrubę i jest wykonany z tytanu. Za pomocą prac protetycznych osadzonych na implantach jesteśmy w stanie odtworzyć estetykę uśmiechu i przywrócić prawidłową funkcję narządu żucia. Zastosowanie implantów pozwala uniknąć szlifowania zębów własnych pod tradycyjne mosty. Możemy też zastosować uzupełnienie implantoprotetyczne zamiast protez ruchomych (wyjmowanych), co zdecydowanie poprawia komfort żucia i samopoczucie pacjenta.
Jeżeli warunki kostne do implantacji są optymalne, implant zostaje pogrążony w kości i pozostawiony na czas integracji (średnio ok. 3 miesiący). Po tym okresie można przystąpić do jego odsłonięcia i założenia śruby gojącej, która pozwala tkankom dziąsła na uzyskanie prawidłowego kształtu przed odtworzeniem brakującego zęba za pomocą korony przytwierdzonej do wszczepionego implantu. Niekiedy konieczne są przedimplantacyjne zabiegi odtwarzające optymalne warunki kostne i śluzówkowe dla zapewnienia stabilności implantu i lepszej estetyki wokół przyszłej korony. Wydłuża to okres oczekiwania na efekt finalny, ale na dobre rzeczy czasem warto poczekać.

Cennik

Implant – 3000-3300 zł

Odsłonięcie implantu – 250 zł

Łącznik cyrkonowy – 3500-4000 zł

Korona
– na implancie
3000-3500 zł
– tymczasowa na implancie
500-700 zł

zakres-uslug-09

Profilaktyka

Więcej informacji

Dbanie o higienę jamy ustnej

Próchnica, zapalenia dziąseł czy miazgi, zgorzele czy ropnie – te oraz inne schorzenia mogą mieć poważne konsekwencje zarówno dla zębów, jak i całego organizmu. Wywołują szereg dolegliwości, od bólu głowy przez problemy nerek po zawały serca. Na szczęście powstają stopniowo, przez co łatwo je wykryć podczas przeglądu. Jeśli zostaną usunięte na wczesnym etapie zaawansowania, leczenie będzie krótkie oraz bezbolesne. Aby jednak tak się stało, trzeba mieć świadomość, że dbanie o higienę jamy ustnej nie powinno ograniczać się do mycia zębów i odwiedzania stomatologa dopiero w momencie, gdy chory ząb zaczyna boleć.

Kompleksowa higiena jamy ustnej

Przegląd zajmuje bardzo ważne miejsce w profilaktyce stomatologicznej. W trakcie spotkania w gabinecie specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, aby uzyskać informacje o przebytych chorobach lub przyjmowanych lekach. Sprawdza stan jamy ustnej – błon śluzowych, dziąseł oraz języka i plomb. Analizuje także stan zębów, szczęki i żuchwy, zatok oraz stawów skroniowo-żuchwowych, wykorzystując przy tym wynik badania radiologicznego. Zdjęcie pantomograficzne (tzw. panorama) umożliwia rzetelną ocenę struktur anatomicznych. Oprócz tego w razie potrzeby stomatolog udziela wyjaśnień, jak wygląda prawidłowe dbanie o zęby, a przy wykryciu zmian przedstawia plan leczenia.

Poza cyklicznymi przeglądami polecamy pacjentom poddawanie się profesjonalnym zabiegom higienizacyjnym w około półrocznych odstępach. Zalicza się do nich m.in. skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Pierwsza procedura polega na usunięciu z powierzchni zębów złogów kamienia, wykorzystuje się w niej skaler ultradźwiękowy. Przy drugiej likwiduje się osad i przebarwienia za pomocą specjalnego urządzenia (piaskarki) oraz strumienia mieszanki sody, wody i powietrza. Ostatni zabieg – fluoryzacja, ma na celu wzmocnienie szkliwa oraz zapewnienie ochrony zębów przed zmianami próchnicowymi.

Dbanie o higienę jamy ustnej – przepis na zdrowe zęby

Młodym osobom, u których uzębienie nie zostało jeszcze objęte próchnicą, często proponujemy profilaktyczny zabieg o nazwie lakowanie. Znakomicie sprawdza się przy bruzdach zębów stałych trzonowych i przedtrzonowych, do których trudno się dostać, żeby oczyścić je z resztek jedzenia. Dzięki lakowaniu dbanie o zęby zajmuje mniej czasu, a do tego jest prostsze oraz bardziej efektywne.

Systematyczna i prawidłowa higiena jamy ustnej może uchronić pacjenta przed koniecznością podjęcia długiego leczenia (np. endodontycznego), a w przypadku rozległych zmian chorobowych – nawet ekstrakcji zęba.

Cennik

Konsultacja – 200 zł

Konsultacja specjalistyczna – 250 zł

Wizyta kontrolna co 6 m-cy – 200 zł

Skaling – 200 zł

Piaskowanie – 200 zł

Fluoryzacja – 200 zł

Czyszczenie cały pakiet (skaling, piaskowanie,
fluoryzacja, Tooth Mousse) – od 350 zł

Czyszczenie małe (z fluoryzacją u dzieci) – 200 zł

Lakowanie bruzd – 120 zł

Leczenie nadwrażliwości
zębów (1 ząb) SYNTAC – 50 zł

Zdjęcie zębowe – 40 zł

Pantonogram – 100 zł

wybielanie

Wybielanie

Więcej informacji

Nasze zęby ciemnieją z wiekiem z różnych powodów. Osady i przebarwienia na zewnątrz zębów mogą zostać usunięte poprzez profesjonalne zabiegi higienizacyjne – scaling i piaskowanie. Osady i barwniki wbudowane w struktury zęba można usunąć poprzez ich wybielanie. Zabieg wykonywany jest w gabinecie dentystycznym na jednej, ok. 2 godzinnej wizycie lub poprzez wybielanie domowe po uprzednim wykonaniu przez lekarza specjalnych nakładek wybielających. Nakładki nosi się klika godzin dziennie, przez ok. 7-10 dni. Do każdego rodzaju zabiegu wybielającego trzeba odpowiednio przygotować zęby. Muszą być one najpierw oczyszczone z kamienia i osadu przez lekarza lub higienistkę, powinny być wyleczone ubytki, a nadwrażliwe szyjki zębów zabezpieczone. Zabiegi wybielające rozjaśniają zęby o kilka tonów i zależne to jest od rodzaju i stężenia preparatu, uwarunkowań osobniczych i powodów powstania ciemnych zębów (np. zęby przebarwione tetracyklinami bardzo słabo się wybielają). Aby jak najdłużej zachować efekty wybielania, należy unikać przebarwiającej diety, tj. czerwonego wina, kawy, herbaty, buraków, kurkumy itp.). Zęby martwe również bardzo słabo rozjaśniają się tymi metodami. W tym wypadku lepsze efekty daje wybielanie poprzez aplikację środka do wewnątrz zęba. Najczęściej wymaga to kilku wizyt u stomatologa.

Fluoryzacja — profilaktyka przede wszystkim

Właściwa higiena jamy ustnej wpływa nie tylko na stan zdrowia zębów, ale również na kondycję całego organizmu. Od lat specjaliści z dziedziny stomatologii alarmują o lawinowo rosnącej liczbie osób, borykających się z próchnicą, paradontozą, nadwrażliwością czy erozją szkliwa. Obok lakowania i lakierowania zębów ważnym zabiegiem profilaktycznym jest fluorowanie zębów, mające na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy, a także regulacji poziomu pH w jamie ustnej.

Działanie fluoru i przebieg fluoryzacji

Fluor jest pierwiastkiem chemicznym, niezbędnym do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Dzięki swoim zdolnościom odbudowującym znalazł zastosowanie w stomatologii. Odgrywa istotną rolę w budowie szkliwa, wzmacniając jego strukturę oraz zwiększając odporność na działanie kwasów, które powstają na płytce nazębnej poprzez znajdujące się w jamie ustnej bakterie chorobotwórcze. Substancje czynne fluoru wykazują mniejszą rozpuszczalność w kwasach, a także większą twardość i krystaliczność. Fluor, który aplikuje się na powierzchnię zęba, wzmacnia go, niweluje mikroubytki oraz remineralizuje szkliwo.

Po dokładnym oczyszczeniu zębów delikatną szczoteczką dentysta nakłada na powierzchnię cienką warstwę lakieru lub żelu, zawierającego właściwą ilość fluoru. Przez następnych kilka godzin składniki aktywne przenikają do szkliwa, tworząc barierę ochronną. W ciągu minimum 2 godzin od zabiegu nie należy spożywać jedzenia i picia.

Fluoryzacja u dzieci — z myślą o przyszłości

Higiena jamy ustnej to obowiązek, którego dzieci nie lubią i dlatego fluoryzacja pod okiem lekarza specjalisty to skuteczna ochrona. Jakość pożywienia znacząco różni się od produktów sprzed 20 lat. Wszechobecne występowanie ulepszaczy smaku, cukrów oraz składników chemicznych to prosta droga do powstawania wielu chorób jamy ustnej. Szczególnie narażone są dzieci, którym można ograniczyć, lecz nie da się całkowicie wyeliminować dostępu do wątpliwej jakości produktów. Fluoryzowanie zębów u najmłodszych to jeden z podstawowych zabiegów w okresie przedszkolno-szkolnym, mający wymierne korzyści dla zdrowia zębów.

Wybielanie zębów Wilanów – prosty sposób na piękny uśmiech

Wiele osób dostrzega, że dobry stan zębów ma ogromny wpływ na ogólny wygląd oraz dodaje pewności siebie. Z tego powodu stomatologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest wybielanie zębów. Przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie gwarantuje zauważalny i niezwykle szybki efekt, który utrzymuje się aż do trzech lat. Jeśli chodzi o wybielanie zębów Wilanów, a przede wszystkim klinika Dentistree, jest miejscem, w którym można znaleźć godnych zaufania specjalistów i nowoczesny sprzęt zapewniający bezbolesny oraz bezpieczny zabieg.

Kiedy warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Na stan i wygląd szkliwa wpływa wiele różnych czynników. Przebarwienia często są efektem picia dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia papierosów. Niekiedy przyczyny leżą też w chorobach ogólnych albo w genach. Niezależnie od powodu, najbardziej skutecznym sposobem walki z przebarwieniami jest wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Dzięki temu, że stomatologia estetyczna Wilanów ma dostęp do nowoczesnych technologii, cały zabieg przebiega niezwykle sprawnie i w przeciwieństwie do wybielających past dostępnych w drogeriach, zapewnia widoczny efekt. Oprócz tego proces jest całkowicie bezpieczny, ponieważ przed jego wykonaniem stomatolog zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz uważnie sprawdza stan jamy ustnej. Dzięki temu maleje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wybielania nie powinno się przeprowadzać między innymi w przypadku parodontozy, próchnicy, stanów zapalnych czy nadwrażliwości zębów. Przeciwwskazaniem będzie także noszenie aparatu ortodontycznego.

Wybielanie zębów Warszawa Wilanów – jak wygląda zabieg?

W gabinecie Dentistree oferujemy pacjentom dwa sposoby wybielania, które rozjaśniają zęby nawet o kilka tonów. Zabiegiem dającym najszybsze efekty jest wybielanie z wykorzystaniem specjalnej lampy znajdującej się w gabinecie. Przed jego wykonaniem należy usunąć osad nazębny i kamień. Kolejny krok stanowi nałożenie na zęby profesjonalnego preparatu oraz naświetlanie przez 1,5 – 2 godziny. Po tym czasie pacjent od razu może cieszyć się bielszymi zębami. Efekt zabiegu utrzymuje się maksymalnie do trzech lat.

Równie dobry rezultat można osiągnąć za pomocą nakładek dobieranych indywidualnie w gabinecie stomatologicznym. Należy je nosić kilka godzin dziennie przez 14 dni. Nakładki wypełnia się żelem, który stopniowo rozjaśnia zęby. Jeśli chodzi o tę metodę na wybielanie zębów Warszawa Wilanów słynie z doświadczonych stomatologów, którzy zawsze dbają o zdrowie i zadowolenie pacjentów. Wybielanie za pomocą nakładek jest także bardziej polecane osobom, które mają wrażliwe zęby.

Cennik

Wybielanie – od 1200 zł

Usuwanie przebarwień – ICON
– 1 ząb – 450 zł

periodentistree

Periodontologia

Więcej informacji

Paradontoza to choroba struktur przyzębia (dziąseł, cementu korzeniowego, więzadeł łączących ząb z kością i kości wyrostka zębodołowego). Paradontoza jest chorobą społeczną i dotyczy ponad 40% dorosłej populacji Polaków. Wywołują ją bakterie związane z płytką nazębną, która gromadzi się kiedy nieprawidłowo oczyszczamy zęby. Początkowo miękkie złogi mineralizują, tworzy się kamień nazębny naddziąsłowy i poddziąsłowy. Chropowaty twardy złóg sprzyja dalszej kumulacji płytki bakteryjnej, choroba postępuje. Odkładaniu się płytki bakteryjnej sprzyjają także ubytki próchnicowe, nieprawidłowe wypełnienia, protezy i aparaty wewnątrzustne, stłoczenia zębów, wady zgryzu, zmniejszone wydzielanie śliny. Niektóre choroby ogólne i leki mogą sprzyjać rozwojowi stanów zapalnych przyzębia.

Skutki paradontozy
Choroba przyzębia uszkadza tkanki zapewniające zębom prawidłowe utrzymanie. Dziąsła są obrzęknięte, zaczerwienione, krwawią przy szczotkowaniu lub nitkowaniu. Korzenie zębów stają się widoczne, mogą reagować bólem na zmiany temperatury i przy zabiegach higienicznych. Dziąsła cofają się, a przestrzenie miedzy zębami stają się większe, trudniejsze do oczyszczania i nieestetyczne. Zęby, a szczególnie obnażone powierzchnie korzeni są bardziej podatne na próchnicę. Pojawiają się ropnie. Stany zapalne w kieszonkach zębowych mogą powodować stany zapalne miazgi żywych zębów. Pojawia się nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Zęby mogą się przemieszczać. Nie leczona paradontoza powoduje zwiększoną ruchomość zębów, a w skrajnych wypadkach ich wypadanie. Przewlekły stan zapalny przyzębia wpływa na ogólny stan zdrowia.

Kiedy zgłosić się do lekarza?
– gdy zauważysz objawy zapalenia dziąseł tj: zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie przy oczyszczaniu zębów, także gdy podczas nitkowania nitka „zahacza” lub „rwie się”
– gdy obnażają się szyjki zębów i/lub stają się wrażliwe na dotyk lub temperaturę
– gdy zauważysz, że zęby przemieszczają się, ruszają lub bolą przy nagryzaniu
– gdy pojawi się nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Niekiedy choroba rozwija się podstępnie i jej objawy łatwo przeoczyć. Jednak osoby które regularnie zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego na przeglądy i zabiegi higieniczne mogą być pewne, że nawet wczesne symptomy zostaną zauważone przez lekarza lub higienistkę. Dodatkowo wykonane badanie kieszonek i radiologiczna ocena stanu przyzębia pomoże postawić diagnozę i ustalić plan leczenia.

Leczenie paradontozy
Początkowy stan nie wymaga skomplikowanego leczenia. Wystarczy oczyszczenie zębów z płytki nazębnej i kamienia, miejscowe środki przeciwzapalne (np.płukanka) oraz, co najważniejsze, pomoc w doborze odpowiedniej techniki i akcesoriów do samodzielnego, skutecznego oczyszczania zębów. Bardziej zaawansowane zapalenie przyzębia wymaga profesjonalnego oczyszczania, usunięcia zainfekowanego cementu z powierzchni korzeni i chorych tkanek z kieszonek zębów objętych infekcją. Ten zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Niekiedy zachodzi konieczność podania antybiotyku. Zaawansowane postacie choroby wymagają leczenia chirurgicznego. W znieczuleniu miejscowym usuwa się głęboko zlokalizowany kamień i chore tkanki miękkie. W leczeniu pomagają płukanki przeciwzapalne, żele, leki aplikowane miejscowo do kieszonek lub ogólnie, biostymulacja, zbilansowana dieta, leki wzmacniające układ odpornościowy, preparaty do uzupełniania utraconej kości. Należy jednak pamiętać, że przyczyną paradontozy jest płytka nazębna i bez skutecznego, codziennego jej usuwania w warunkach domowych, nie można oczekiwać wyleczenia.

Profilaktyka
Najlepszy sposób na zapobieganie pojawienia się lub zatrzymanie rozwoju choroby, to systematyczne, dokładne czyszczenie zębów. Lekarz lub higienistka stomatologiczna pomoże w doborze odpowiedniej metody oczyszczania zębów i dobierze akcesoria (szczotka, nić dentystyczna, wyciorki, irygator). Na kolejnej wizycie warto sprawdzić skuteczność wprowadzonych procedur, tym bardziej, jeżeli zalecona metoda odbiega od tej stosowanej dotychczas. Dla osób które zostały poddane leczeniu paradontozy, początkowe wizyty kontrolne i zabiegi higienizacyjne będą częstsze niż co 6 miesięcy, aż do ustabilizowania stanu przyzębia.

Cennik

Badanie kieszonek – 200 zł

Kiretaż zamknięty
– rootplaning (1/2 łuku) – 450-600 zł
– 1 ząb – 200 zł

Kiretaż otwarty
– operacja płatowa – 1 ząb – 500 zł
– każdy następny ząb – 100 zł

Płukanie kieszonek – 100-150 zł

uslugi-sedacja

Sedacja

Więcej informacji

Jedną z metod niwelujących odczuwanie bólu, stosowaną w naszej klinice jest sedacja wziewna polegająca na wdychaniu specjalnego gazu (mieszaniny tlenu i podtlenku azotu), który czasowo, bezpiecznie i w sposób w pełni kontrolowany ogranicza świadomość. Jest to metoda, dzięki której możemy przeprowadzić niezbędne zabiegi stomatologiczne u pacjentów niewspółpracujących lub zestresowanych.

Cennik

Sedacja – gaz rozweselający
– do pół godziny – 100 zł
– 1 godzina – 200 zł

Sedacja z dormicum – 400 zł

Narkoza
– 1 godzina – 1300 zł
– każde kolejne 30 minut – 600 zł

zakres-uslug-06

Produkty

Cennik

Płukanka z fluorem 200ml – 20 zł
Płukanka dla dzieci 500ml – 21 zł
Eludril Care 500ml – 25 zł
Eludril Classic 200ml/Extra 300ml – 25/28 zł
Elugel (żel stomatologiczny) – 27 zł
Cicalium (żel na afty) – 24 zł

Pasta:
– Anti-Plaue – 24 zł
– Wybielająca – 25 zł
– Sensitive – 18 zł
– Przeciwpróchnicowa – 17 zł
– Arthrodont (na podrażnione dziąsła) – 22 zł
– Elgydium (przeciw przebarwieniom) – 30 zł
– Dla dzieci/Edukacyjna (barwiąca) – 18/20 zł
Nić Dental Floss Black – 15 zł
Nić Oral B Super Floss – 17 zł
Wyciory/Wyciory na długiej rączce – 23 zł

Szczoteczki:
– Pooperacyjna – 16 zł
– Ortodontyczna – 15 zł
– Dla dzieci (2-6lat), (7-12lat) – 18 zł
– Elgydium-Creation – 18 zł
– Elgydium-Extra Soft+Soft – 18 zł
– Elgydium-X-Tream Medium+Soft – 18 zł
– Curaprox – 20 zł

Szczotka jędnopęczkowa: TEPE – 15 zł
Priobiotyki – PRIOFIBIO R4/PRIOFIBIO F5 – 50/50 zł
Opalescent – jedna strzykawka (preparat do wybielania) – 60 zł
Zestaw wybielający – 50 zł

Tabletki do wybarwiania płytki – 5 zł
Pasta wybarwiająca płytkę nazębną – 21 zł
Szczoteczka soniczna Elgydium – 219 zł

ⓒ 2024 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Dentistree - Klinika Stomatologiczna.
Realizacja strony internetowej New Age Team.