Protetyka

Dlaczego warto zdecydować się na korony protetyczne?

Mimo że codzienne dbanie o dobry stan zębów znacznie poprawia ich kondycję, istnieją choroby, które uniemożliwiają całkowite wyleczenie albo polepszenie wyglądu uzębienia. W takich przypadkach często najlepszym rozwiązaniem są korony protetyczne, czyli takie, które zakłada się na stałe. Jeśli ich cementowanie przebiega w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, nie powodują żadnego dyskomfortu i wyróżniają się wyjątkową trwałością.

Jakie są wskazania do założenia koron zębowych?

W przeciwieństwie do mostów protetycznych, korony zakłada się na pojedyncze zęby, których nie da się wyleczyć w żaden inny sposób. Zazwyczaj są to złamania albo efekty próchnicy. Niekiedy korony stosuje się także ze względów czysto estetycznych, aby wyrównać kolor uzębienia albo zniwelować niechciane odstępy.

Korony protetyczne to rodzaj specjalnie dobranej nakładki, którą zakłada się na implant lub oszlifowany ząb. Istnieje kilka różnych materiałów, z których można wykonać korony. Najbardziej popularne są korony pełnoceramiczne – charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem i świetną trwałością. Ponadto w przypadku koron pełnoceramicznych stosuje się podbudowę z cyrkonu. W przypadku koron ceramicznych (inaczej porcelanowych) stosuje się podbudowę metalową. W naszym gabinecie Dentistree korony zębowe są dobierane przez doświadczonego stomatologa, który wie najlepiej, jaki materiał sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.

W jaki sposób zakłada się korony na zęby?

Przed założeniem każdej korony ząb musi być w pełni wyleczony. Dlatego stomatolodzy z Dentistree zawsze dokładnie badają stan jamy ustnej i dopiero po upewnieniu się, że wszystko przebiega poprawnie, przystępują do kolejnego etapu zabiegu, jakim jest szlifowanie. Odpowiednie oszlifowanie zęba umożliwia aplikację korony w taki sposób, żeby idealnie pasowała do reszty uzębienia. Ten proces przeprowadza się w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Następnym krokiem jest przymierzenie korony na zęby. Stomatolog zakłada nakładkę i kontroluje, czy nie różni się wyglądem od pozostałych zębów. Sprawdza to również sam pacjent, który powinien wyrazić zgodę na cementowanie korony, jeśli nie ma co do niej żadnych zastrzeżeń.

Zakres usług