Stomatologia dziecięca

Nowoczesna stomatologia dziecięca Warszawa Wilanów

Współczesna stomatologia dziecięca, zwana pedodoncją obejmuje szeroki zakres zabiegów, zarówno profilaktycznych, jak i terapeutycznych pozwalających na wyleczenie nawet najbardziej zaawansowanych zmian chorobowych zębów u małych pacjentów. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie usługami stomatologicznymi nasz gabinet stworzył kompleksową ofertę dla najmłodszych.

Do celów diagnostycznych wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt pozwalający dokładnie określić stopień rozwoju zmian chorobotwórczych płytki nazębnej, korzenia, dziąseł i kości szczęki. Natomiast zabiegi lecznicze odbywają się z przy użyciu nowoczesnych urządzeń pozwalających na precyzyjne oraz bezbolesne ich wykonanie. Nad bezpiecznym przebiegiem wszystkich czynności czuwa nasz wykwalifikowany personel wyróżniający się ponadprzeciętną cierpliwością, dbając o przyjazną i ciepłą atmosferę.

Przyjazny stomatolog dziecięcy Warszawa Wilanów

W naszym gabinecie prowadzimy wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko będzie mogło zobaczyć, jak wygląda gabinet, usiać na fotelu, przyjrzeć się narzędziom, poznać zespół medyczny oraz zadawać pytania. Kolejnym krokiem są profilaktyczne przeglądy stomatologiczne, które pozwalają wykryć najdrobniejsze ubytki oraz zmiany chorobowe zębów. Prowadzimy także edukację, w jaki sposób najmłodsi powinni poprawnie dbać o higienę jamy ustnej.

Oferujemy różne zabiegi profilaktyczne zapobiegające powstawaniu próchnicy zębów zarówno mlecznych, jak i stałych. U nas można wykonać lakierowanie, czyli pokrycie każdego zęba specjalną warstwą z fluorem zabezpieczającą płytkę nazębną przed rozwojem bakterii. Kolejną czynnością profilaktyczną jest lakowanie, polegające na nałożeniu między szczeliny zębowe specjalistycznej powłoki ochronnej, zwanej lakiem. Ma ona na celu zapobieganie gromadzeniu się i zaleganiu treści pokarmowych na zębach.

Profesjonalny stomatolog dziecięcy Wilanów

Często rodzice po zdiagnozowaniu u swoich dzieci próchnicy, mają obawy, jak ich pociecha zniesie resekcję chorego zęba albo założenie opatrunku tymczasowego w ubytku lub leczenie kanałowe. Dlatego zespół naszych doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy stomatologów w trosce o dobro najmłodszych pacjentów nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych, bezinwazyjnych metod leczenia próchnicy u dzieci.

Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W celu redukcji bólu oraz zmniejszeniu stresu u dziecka podczas zabiegów istnieje możliwość wykorzystania sedacji, polegającej na wdychaniu specjalnego gazu ograniczającego świadomość u małego pacjenta.

Lakowanie zębów u dzieci — dlaczego jest tak ważne?

Już od najmłodszych lat dzieci mają styczność z wieloma produktami, których spożywanie wpływa na ogólny stan zdrowia, a w tym także na kondycję zębów. Właściwa higiena jamy ustnej, regularne wizyty i zabiegi profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym pozwalają się cieszyć zdrowymi ząbkami u malucha. Lakowanie to jeden ze sposobów, który skutecznie obniża ryzyko wystąpienia próchnicy nawet do 90%. Mycie zębów to dla dzieci nużąca czynność, za którą nie przepadają — rodzice często muszą kontrolować swoje pociechy oraz wielokrotnie powtarzać, dlaczego należy dbać o czystość zębów. Lakowanie mleczaków i zębów stałych to zabieg całkowicie bezbolesny, co z pewnością przekona dzieci do wizyty u dentysty.

Na czym polega lakowanie zębów?

Powierzchnia zębów nie jest całkowicie równa i jednolita, co naraża je na powstawanie płytki nazębnej, kamienia, chorób bakteryjnych oraz demineralizację szkliwa. W trakcie zabiegu lakowania stomatolog pokrywa powierzchnię zębów specjalnym preparatem tzw. lakiem. Lekarz wypełnia bruzdy, szczeliny i zagłębienia oraz miejsca trudno dostępne do szczotkowania, w których zalegają resztki pokarmu. Lakowanie zębów mlecznych uniemożliwia przedostanie się bakterii do struktury zęba, a także przeciwdziała skutkom wpływu niekorzystnych czynników, sprzyjających rozwojowi próchnicy. Zabieg wykonywany jest na zdrowych zębach, nie trwa długo, a po jego zakończeniu pacjent nie odczuwa żadnych zmian w jamie ustnej.

Kiedy przeprowadzić lakowanie zębów u dzieci i jakie są korzyści?

Zabieg lakowania wykonuje się na zębach trzonowych mlecznych i stałych, zębach przedtrzonowych stałych oraz siekaczach. Warto zatroszczyć się o zdrowe zęby u dzieci od samego początku (od pojawienia się pierwszego ząbka), dzięki czemu zapewnia się ochronę zębów już na starcie. Lakowanie mleczaków gwarantuje również, że zmiany próchnicowe nie powstaną na zębach stałych. Właściwa profilaktyka zębów mlecznych u dzieci to inwestycja w zdrowie malucha, której lecznicze efekty widoczne są przez całe życie.

Zakres usług