Wybielanie

Nasze zęby ciemnieją z wiekiem z różnych powodów. Osady i przebarwienia na zewnątrz zębów mogą zostać usunięte poprzez profesjonalne zabiegi higienizacyjne – scaling i piaskowanie. Osady i barwniki wbudowane w struktury zęba można usunąć poprzez ich wybielanie. Zabieg wykonywany jest w gabinecie dentystycznym na jednej, ok. 2 godzinnej wizycie lub poprzez wybielanie domowe po uprzednim wykonaniu przez lekarza specjalnych nakładek wybielających. Nakładki nosi się klika godzin dziennie, przez ok. 7-10 dni. Do każdego rodzaju zabiegu wybielającego trzeba odpowiednio przygotować zęby. Muszą być one najpierw oczyszczone z kamienia i osadu przez lekarza lub higienistkę, powinny być wyleczone ubytki, a nadwrażliwe szyjki zębów zabezpieczone. Zabiegi wybielające rozjaśniają zęby o kilka tonów i zależne to jest od rodzaju i stężenia preparatu, uwarunkowań osobniczych i powodów powstania ciemnych zębów (np. zęby przebarwione tetracyklinami bardzo słabo się wybielają). Aby jak najdłużej zachować efekty wybielania, należy unikać przebarwiającej diety, tj. czerwonego wina, kawy, herbaty, buraków, kurkumy itp.). Zęby martwe również bardzo słabo rozjaśniają się tymi metodami. W tym wypadku lepsze efekty daje wybielanie poprzez aplikację środka do wewnątrz zęba. Najczęściej wymaga to kilku wizyt u stomatologa.

Fluoryzacja — profilaktyka przede wszystkim

Właściwa higiena jamy ustnej wpływa nie tylko na stan zdrowia zębów, ale również na kondycję całego organizmu. Od lat specjaliści z dziedziny stomatologii alarmują o lawinowo rosnącej liczbie osób, borykających się z próchnicą, paradontozą, nadwrażliwością czy erozją szkliwa. Obok lakowania i lakierowania zębów ważnym zabiegiem profilaktycznym jest fluorowanie zębów, mające na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy, a także regulacji poziomu pH w jamie ustnej.

Działanie fluoru i przebieg fluoryzacji

Fluor jest pierwiastkiem chemicznym, niezbędnym do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Dzięki swoim zdolnościom odbudowującym znalazł zastosowanie w stomatologii. Odgrywa istotną rolę w budowie szkliwa, wzmacniając jego strukturę oraz zwiększając odporność na działanie kwasów, które powstają na płytce nazębnej poprzez znajdujące się w jamie ustnej bakterie chorobotwórcze. Substancje czynne fluoru wykazują mniejszą rozpuszczalność w kwasach, a także większą twardość i krystaliczność. Fluor, który aplikuje się na powierzchnię zęba, wzmacnia go, niweluje mikroubytki oraz remineralizuje szkliwo.

Po dokładnym oczyszczeniu zębów delikatną szczoteczką dentysta nakłada na powierzchnię cienką warstwę lakieru lub żelu, zawierającego właściwą ilość fluoru. Przez następnych kilka godzin składniki aktywne przenikają do szkliwa, tworząc barierę ochronną. W ciągu minimum 2 godzin od zabiegu nie należy spożywać jedzenia i picia.

Fluoryzacja u dzieci — z myślą o przyszłości

Higiena jamy ustnej to obowiązek, którego dzieci nie lubią i dlatego fluoryzacja pod okiem lekarza specjalisty to skuteczna ochrona. Jakość pożywienia znacząco różni się od produktów sprzed 20 lat. Wszechobecne występowanie ulepszaczy smaku, cukrów oraz składników chemicznych to prosta droga do powstawania wielu chorób jamy ustnej. Szczególnie narażone są dzieci, którym można ograniczyć, lecz nie da się całkowicie wyeliminować dostępu do wątpliwej jakości produktów. Fluoryzowanie zębów u najmłodszych to jeden z podstawowych zabiegów w okresie przedszkolno-szkolnym, mający wymierne korzyści dla zdrowia zębów.

Wybielanie zębów Wilanów – prosty sposób na piękny uśmiech

Wiele osób dostrzega, że dobry stan zębów ma ogromny wpływ na ogólny wygląd oraz dodaje pewności siebie. Z tego powodu stomatologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest wybielanie zębów. Przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie gwarantuje zauważalny i niezwykle szybki efekt, który utrzymuje się aż do trzech lat. Jeśli chodzi o wybielanie zębów Wilanów, a przede wszystkim klinika Dentistree, jest miejscem, w którym można znaleźć godnych zaufania specjalistów i nowoczesny sprzęt zapewniający bezbolesny oraz bezpieczny zabieg.

Kiedy warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Na stan i wygląd szkliwa wpływa wiele różnych czynników. Przebarwienia często są efektem picia dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia papierosów. Niekiedy przyczyny leżą też w chorobach ogólnych albo w genach. Niezależnie od powodu, najbardziej skutecznym sposobem walki z przebarwieniami jest wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Dzięki temu, że stomatologia estetyczna Wilanów ma dostęp do nowoczesnych technologii, cały zabieg przebiega niezwykle sprawnie i w przeciwieństwie do wybielających past dostępnych w drogeriach, zapewnia widoczny efekt. Oprócz tego proces jest całkowicie bezpieczny, ponieważ przed jego wykonaniem stomatolog zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz uważnie sprawdza stan jamy ustnej. Dzięki temu maleje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wybielania nie powinno się przeprowadzać między innymi w przypadku parodontozy, próchnicy, stanów zapalnych czy nadwrażliwości zębów. Przeciwwskazaniem będzie także noszenie aparatu ortodontycznego.

Wybielanie zębów Warszawa Wilanów – jak wygląda zabieg?

W gabinecie Dentistree oferujemy pacjentom dwa sposoby wybielania, które rozjaśniają zęby nawet o kilka tonów. Zabiegiem dającym najszybsze efekty jest wybielanie z wykorzystaniem specjalnej lampy znajdującej się w gabinecie. Przed jego wykonaniem należy usunąć osad nazębny i kamień. Kolejny krok stanowi nałożenie na zęby profesjonalnego preparatu oraz naświetlanie przez 1,5 – 2 godziny. Po tym czasie pacjent od razu może cieszyć się bielszymi zębami. Efekt zabiegu utrzymuje się maksymalnie do trzech lat.

Równie dobry rezultat można osiągnąć za pomocą nakładek dobieranych indywidualnie w gabinecie stomatologicznym. Należy je nosić kilka godzin dziennie przez 14 dni. Nakładki wypełnia się żelem, który stopniowo rozjaśnia zęby. Jeśli chodzi o tę metodę na wybielanie zębów Warszawa Wilanów słynie z doświadczonych stomatologów, którzy zawsze dbają o zdrowie i zadowolenie pacjentów. Wybielanie za pomocą nakładek jest także bardziej polecane osobom, które mają wrażliwe zęby.

Zakres usług