zakres-uslug-06

Stomatologia zachowawcza

Więcej informacji

Stomatologia zachowawcza to gałąź stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem próchnicy. Próchnica to choroba zakaźna wywołana głównie przez bakterie Streptococcus mutans. Na wystąpienie ubytku ma wpływ podatność zęba, płytka nazębna, dieta oraz czas. Bakterie te przyczyniają się również do schorzeń dziąseł, przyzębia, powodują nieprzyjemny zapach z ust oraz mogą być przyczyną powstawania chorób serca. Leczenie polega na usunięciu zmienionych próchnicowo tkanek, a następnie wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Bardzo ważne jest wczesne wykrycie zmian, dlatego każdy pacjent powinien zgłosić się do lekarza dentysty na konsultację co 6 miesięcy. Pozwoli to na szybkie i całkowicie bezbolesne leczenie.

Cennik

Znieczulenie
– nasiękowe – 30 zł
– przewodowe – 50 zł

Wypełnienie kompozytowe
– punktowe – 150 zł
– 1 powierzchniowe – 180 zł
– 2 powierzchniowe – 200 zł
– 3 powierzchniowe – 250 zł

Odbudowa zęba – 300-350 zł

Zdjęcie zębowe – 30 zł

Pantomogram – 100 zł

zakres-uslug-02

Stomatologia dziecięca

Więcej informacji

Pedodoncja to nauka zajmująca się profilaktyką, leczeniem oraz kształtowaniem dobrych nawyków u najmłodszych pacjentów. W naszej klinice priorytetem jest aby nasi mali podopieczni dobrze się u nas czuli i aby wszystkie zabiegi przeprowadzane były w miłej, przyjaznej atmosferze i całkowicie bezboleśnie.

Podczas wizyty adaptacyjnej zapoznamy maluchy z całym gabinetem, pojedziemy na czarodziejskim fotelu wysoko w górę, a nawet, przy pomocy czarodziejskiej różdżki, zamienimy fotel w  łóżko. Dla odważnych proponujemy sprawdzanie jak szybko nasze słoniki potrafią wypić wodę z kubeczka oraz czy zęby mają łaskotki.

Lakowanie to całkowicie bezbolesny zabieg polegający na spłyceniu głębokich bruzd ułatwiający higienę i zapobiegający powstawaniu nowych ubytków próchnicowych.

Fluoryzacja, czyli pokrycie wszystkich zębów lakierem fluorowym to kolejny zabieg profilaktyczny, któremu poddawani są nasi pacjenci co 3-6 miesięcy.
Dla pacjentów mniej odważnych proponujemy zabiegi w sedacji.

Cennik

Wizyta adaptacyjna – 100 zł

Czyszczenie szczoteczką, pastą oraz fluoryzacja – 100-200 zł

Fluoryzacja
zębów mlecznych
(2 łuki) – 100 zł

Opatrunek leczniczy
w zębie mlecznym – 50-100 zł

Wypełnienie zęba mlecznego
-glassionomerem – 80-100 zł
– kompozytem – 100-180 zł

Ekstrakcja
zęba mlecznego – 80-200 zł

Leczenie kanałowe zęba mlecznego
– I wizyta – 150 zł
– II wizyta – 200 zł

zakres-uslug-07

Ortodoncja

Więcej informacji

Jest to nauka zajmująca się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu, których występowanie często wiąże się z czynnikami ogólnymi (jak wady genetyczne, zaburzenia hormonalne) oraz nieprawidłowymi nawykami (jak oddychanie przez usta, nieprawidłowe układanie niemowląt do snu, nieprawidłowa dieta, czy ułożenie języka podczas połykania; ssanie palca lub smoczka).

Aparaty ruchome
To aparaty stosowane u najmłodszych pacjentów umożliwiające lekkie poszerzenie szczęki, przechylenie wychylonych zębów lub mobilizację żuchwy do jej wysunięcia lub cofnięcia.

Trainer
Jest to miękki silikonowy aparat służący przede wszystkim do wypracowania dobrych nawyków tj.prawidłowego ułożenia języka podczas połykania, nauki oddychania przez nos lub wyeliminowania ssania palca.

Aparat stały
Po uprzednim wykonaniu niezbędnych badań lekarz opracowuje indywidualny plan leczenia a następnie przykleja zamki do zębów. Do rozpoczęcia leczenia aparatem stałym nie jest konieczne posiadanie wszystkich zębów stałych. Czasem ortodonta decyduje się na wybór aparatu stałego u młodszych dzieci. Jest to uzależnione od wady zgryzu. Naszym pacjentom oferujemy aparaty tradycyjne (metalowe lub estetyczne) oraz samoligaturujące (Damon).

Retencja
W celu zapewnienia trwałego efektu osiągniętego leczeniem ortodontycznym konieczne jest stosowanie aparatów retencyjnych( drutu retencyjnego i/lub płytki retencyjnej). Mają one za zadanie utrzymanie zębów w nowych pozycjach.

Cennik

Konsultacja
ortodontyczna – 200 zł

FR (badania do aparatu: wyciski,
plan leczenia,
pantomogram) – 400 zł

Aparat
– metalowy  – 1700 zł
– estetyczny  – 2800 zł
– Aparat Damon – 2500 zł
– Aparat Damon Clear – 4500 zł
– Aparat D-Gainer – 1500zł

Wizyta kontrolna
– aparat metalowy – 150-300 zł
– aparat estetyczny – 200-350 zł
– aparat D-Gainer –200-300 zł
– aparat Damon – 200-400 zł
– aparat Damon
Clear – 250-450 zł 

Rejestracja zwarcia – 400 zł

Szyna po rejestracji – 800 zł

Wizyty kontrolne
z szyną – 200 zł

Płytka Schwarza – 600 zł

Aparat blokowy – 700 zł

Trainer – 500 zł

Twin Block – 1200 zł

Naprawa aparatu – 200 zł

Utrzymywacz przestrzeni – 300 zł

Hyrax – 700 zł

Punkt Logopedyczny
(guziczki, kolce) – 50 zł

zakres-uslug-08

Endodoncja

Więcej informacji

Jest to dział stomatologii zachowawczej , zajmujący się schorzeniami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zęba. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, potocznie zwanej nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Endodonta w trakcie zabiegu precyzyjnie oczyszcza kanał, a następnie szczelnie go wypełnia. Mikroskop umożliwia lekarzowi dokładny wgląd we wnętrze zęba i wysoką precyzję działania.

Cennik

Dewitalizacja miazgi
ze znieczuleniem – 100-200 zł

Odbudowa zęba pod koferdam do leczenia endodontycznego
– 100-200 zł

Leczenie pierwotne pod mikroskopem
– jednokanałowe – 400 zł
– dwukanałowe – 600-800 zł
– trzykanałowe (lub więcej)
od 1200 zł

Leczenie powtórne (Re-Endo) pod mikroskopem
– jednokanałowe – 700 zł
– dwukanałowe – 1200 zł
– trzykanałowe (lub więcej) – 1600-2000 zł

Usunięcie narzędzi z kanałów:
– proste –  200 zł
– skomplikowane usunięcie wkładu korzeniowo-koronowego- 300-500 zł

zakres-uslug-03

Protetyka

Więcej informacji

Rozwiązania protetyczne pozwalają na odtworzenie uzębienia zarówno kiedy brakuje jednego jak i kilku zębów. Poprawiają one estetykę istniejących zębów, odtwarzają zniszczone tkanki zęba, umożliwiają odbudowę zębów na implantach. Uzupełnianie brakujących zębów to tradycja sięgająca starożytności. Natomiast technologie stosowane dzisiaj w pracowniach protetycznych są niezwykle zaawansowane. Precyzja, wytrzymałość materiałów, estetyka prac, ilość i jakość rozwiązań implantoprotetycznych jest na niezwykle wysokim poziomie i ciągle w fazie udoskonalania. Bez wątpienia stałe uzupełnienia protetyczne zapewniają lepszy komfort życia. W przypadku braku własnych zębów do osadzenia stałych uzupełnień istnieje możliwość ich uzupełnienia za pomocą implantów.
Korona protetyczna – jest w stanie odbudować lub odmienić kształt zęba naturalnego całkowicie go imitując. Cementowana jest ona na oszlifowany ząb lub filar implantu, odtwarza idealnie utracone tkanki.
Most – na oszlifowanych zębach cementowane są korony, pomiędzy którymi „dowieszone” są brakujące zęby lub ząb. Oczywiście cała praca stanowi jedność a porcelanowe zęby kształtem i kolorem nie odbiegają od naturalnych.
Licówki – to porcelanowe nakładki cementowane na własnych zębach. Bywa, że chcemy poprawić estetykę uśmiechu, zmienić kształt i kolor własnych zębów, odbudować starte zęby. Licówki są w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem.
Wkład koronowo-korzeniowy – kiedy korona zęba własnego jest zniszczona a pozostał zdrowy korzeń, możemy wykonać na nim wkład koronowy korzeniowy, który odlany w pracowni protetycznej i zacementowany w korzeniu, będzie umocowaniem dla korony porcelanowej. Taki wkład może, tez wykonać lekarz bezpośrednio w gabinecie z włókna szklanego.
Onley/inley to uzupełnienie brakujących tkanek zęba, wykonane w pracowni z porcelany lub złota, zamiast tradycyjnego wypełnienia kompozytowego. Zapewniają one lepszą szczelność, a tym samym trwałość i wysoka estetykę.
Protezy – to ruchome, czyli wyjmowane, uzupełnienia brakujących zębów.
Protezy szkieletowe mają podbudowę metalową i opierają się na własnych zębach, co pozwala przenosić siły żucia bardziej naturalnie. W metalowej podbudowie mocowane są akrylowe zęby. Protezy akrylowe to protezy osiadające. Siły żucia przenoszone są bezpośrednio na wyrostki zębodołowe. Stabilizację zapewniają haczyki przy zębach własnych, niestety często widoczne.

Cennik

Wkład koronowo-korzeniowy:
– stalowy prosty – 700 zł
– stalowy złożony – 900 zł
– z włókna szklanego
350-700 zł
– prosty na złocie – 700 zł
(+ koszt lab. złota)
– złożony na złocie – 900 zł
(+ koszt lab. złota)

Korona:
– porcelanowa na metalu
1000 zł
– porcelanowa na metalu CAD/CAM
1300 zł
– pełnoceramiczna Empress
1600 – 2000 zł
-pełnoceramiczna Cyrkon
2200 zł
-kompozytowa wykonana przez technika
400-450 zł
-tymczasowa akrylowa
150-200 zł
– na implancie (porcelanowa na metalu)
3000-3500 zł

Inlay/Onlay
– kompozytowy – 700-1000 zł
– porcelanowy – 1600-1800 zł

Licówki porcelanowe
1600-2800 zł

Proteza
– szkieletowa
2200-3000 zł
– akrylowa 1pkt. częściowa
150 zł
– akrylowa, całkowita (w zależności od rodzaju zębów)
1800-2000 zł

Naprawa protezy 1pkt. – 150 zł

Siatka w protezie –  300 zł

Zatrzask w protezie – 350-450 zł

Podścielenie protezy
– miękkie w gabinecie
300 zł
– twarde w pracowni
400-450 zł

Dobór koloru
w pracowni – 100 zł

Malowanie w pracowni – 200 zł

Zdjęcie korony – 150 zł

chirurgia

Chirurgia

Więcej informacji

Po każdym zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe, do których należy się zastosować, aby gojenie przebiegało w sposób niezakłócony.
Ekstrakcje
Ekstrakcje pojedynczych zębów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Są to zabiegi całkowicie bezbolesne, a wykonywane, delikatnie nie skutkują bólem po ustąpieniu znieczulenia. Po zakwalifikowaniu zęba do usunięcia nie należy zwlekać z zabiegiem. Zwłoka może skutkować rozwinięciem się stanu zapalnego, bólem i niedostatecznym znieczuleniem podczas ekstrakcji. Stan zapalny wokół takiego zęba nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, a także na zęby sąsiednie. Ekstrakcja zębów wielokorzeniowych niekiedy wymaga rozseparowania korzeni. Pozwala to na delikatne usunięcie każdego korzenia osobno, z zachowaniem nienaruszonych tkanek twardych wokół zęba. Separacja jest też konieczna, kiedy korona zęba jest bardzo zniszczona i nie ma możliwości założenia kleszczy. Ekstrakcje zębów mądrości lub ich zawiązków, szczególnie dolnych, zwykle wymaga doświadczenia. Ze względu na twardą kość w tym rejonie, po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i obrzęk.Sprawna ręka chirurga decyduje o przebiegu ekstrakcji.
Resekcja wierzchołka korzenia
Zdarza się, że przy wierzchołku korzenia utrzymuje się zmiana chorobowa, której nie można wyleczyć endodontycznie lub leczenie jest nieskuteczne. Wtedy jedynym wyjściem na zachowanie zęba jest chirurgiczne usunięcie zmiany. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest on całkowicie bezbolesny. Po przecięciu błony śluzowej, chirurg robi niewielkie okienko w kości i usuwa wierzchołek korzenia wraz ze zmianą. Jeżeli jest taka potrzeba wypełnia wstecznie korzeń. Zszywa błonę śluzową. Proces leczenia przyśpiesza wypełnienie okienka kostnego preparatami kościozastępczymi. Rana po zabiegu goi się około 10 dni. Ubytek kostny po resekcji regeneruje się kilka miesięcy.
Wydłużenie korony klinicznej zęba
To zabieg mikrochirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Usuwany jest niewielki fragment kości i dziąsła pokrywający część korzenia zęba. W ten sposób przemieszczamy brzeg dziąsła. Rana goi się około 7 dni. Pozwala to uniknąć ekstrakcji w przypadku, kiedy ząb jest zniszczony lub złamany poddziąsłowo, a pozostałe, widoczne w jamie ustnej tkanki zęba nie pozwalają na założenie szczelnego wypełnienia lub uzupełnienia protetycznego. Ten rodzaj korekty może obejmować kość wyrostka i dziąsło lub samo dziąsło przy poprawianiu estetyki w przypadku „uśmiechu dziąsłowego”

Cennik

Ekstrakcja
– zęba stałego – 200 – 450 zł
– zęba mlecznego – 80 – 200 zł
– zęba z dłutowaniem
(np. ząb mądrości) – 450 – 600 zł

Nacięcie i płukanie ropnia – 80 zł

Płukanie ropnia – 50 zł

Hemisekcja – 350 – 450 zł

Resekcja
– wierzchołka korzenia – 500 zł
– każdy kolejny wierzchołek – 100 zł

Wypełnienie wsteczne kanału przy resekcji – 150 zł

Implant – 3000 – 3500 zł

Odsłonięcie implantu
(śruba gojąca) – 250 – 300 zł

Sinus lift (podniesienie
zatoki) – 3000 – 4500 zł

Sterowana regeneracja kości,
odbudowa kości – 1000 – 2000 zł + materiał

Implant ortodontyczny – 550 zł

Pokrycie recesji dokoronowe
– przesunięcie płata – 1000 zł
– z przeszczepem – 1500 zł
– z mucograftem – 2000 zł
– dokoronowe (następny ząb) – 500 zł

Frenultomia
– wędzidła wargi – 250 – 300 zł
– języka – 600 zł
– języka w sedacji – 900 zł

Rezerwacje wizyty jeżeli zabieg nie dojdzie do skutku – 150 zł

Pogłębienie przedsionka
wolnym przeszczepem – 1000 – 1500 zł

Rekonstrukcja dziąsła
zbitego – 1000 – 1500 zł

zakres-uslug-01

Implanty

Więcej informacji

Implanty to nowoczesne i trwałe rozwiązanie na uzupełnienie brakujących zębów. Sam implant zastępuje korzeń własnego zęba. Wyglądem przypomina śrubę i jest wykonany z tytanu. Za pomocą prac protetycznych osadzonych na implantach jesteśmy w stanie odtworzyć estetykę uśmiechu i przywrócić prawidłową funkcję narządu żucia. Zastosowanie implantów pozwala uniknąć szlifowania zębów własnych pod tradycyjne mosty. Możemy też zastosować uzupełnienie implantoprotetyczne zamiast protez ruchomych (wyjmowanych), co zdecydowanie poprawia komfort żucia i samopoczucie pacjenta.
Jeżeli warunki kostne do implantacji są optymalne, implant zostaje pogrążony w kości i pozostawiony na czas integracji (średnio ok. 3 miesiący). Po tym okresie można przystąpić do jego odsłonięcia i założenia śruby gojącej, która pozwala tkankom dziąsła na uzyskanie prawidłowego kształtu przed odtworzeniem brakującego zęba za pomocą korony przytwierdzonej do wszczepionego implantu. Niekiedy konieczne są przedimplantacyjne zabiegi odtwarzające optymalne warunki kostne i śluzówkowe dla zapewnienia stabilności implantu i lepszej estetyki wokół przyszłej korony. Wydłuża to okres oczekiwania na efekt finalny, ale na dobre rzeczy czasem warto poczekać.

Cennik

Implant – 3000-3300 zł

Odsłonięcie implantu – 250 zł

Łącznik cyrkonowy – 3500-4000 zł

Korona
– na implancie
3000-3500 zł
– tymczasowa na implancie
500-700 zł

zakres-uslug-09

Higiena jamy ustnej

Więcej informacji

Dbanie o zdrowie jamy ustnej to nie tylko leczenie zębów. To również zabiegi profilaktyczne, takiej jak: skaling, piaskowanie, fluoryzacja. Rekomendujemy przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych co 6 miesięcy.

Cennik

Konsultacja – 100 zł

Konsultacja specjalistyczna – 150 zł

Skaling – 100 zł

Piaskowanie – 100 zł

Fluoryzacja – 100 zł

Pełny pakiet czyszczenia
(skaling, piaskowanie,
polerowanie, fluoryzacja) – 250 zł

Lakowanie bruzd – 100 zł

Leczenie nadwrażliwości
zębów – 50 zł/ząb

Zdjęcie zębowe – 30 zł

Pantonogram – 100 zł

wybielanie

Wybielanie

Więcej informacji

Nasze zęby ciemnieją z wiekiem z różnych powodów. Osady i przebarwienia na zewnątrz zębów mogą zostać usunięte poprzez profesjonalne zabiegi higienizacyjne – scaling i piaskowanie. Osady i barwniki wbudowane w struktury zęba można usunąć poprzez ich wybielanie. Zabieg wykonywany jest w gabinecie dentystycznym na jednej, ok. 2 godzinnej wizycie lub poprzez wybielanie domowe po uprzednim wykonaniu przez lekarza specjalnych nakładek wybielających. Nakładki nosi się klika godzin dziennie, przez ok. 7-10 dni. Do każdego rodzaju zabiegu wybielającego trzeba odpowiednio przygotować zęby. Muszą być one najpierw oczyszczone z kamienia i osadu przez lekarza lub higienistkę, powinny być wyleczone ubytki, a nadwrażliwe szyjki zębów zabezpieczone. Zabiegi wybielające rozjaśniają zęby o kilka tonów i zależne to jest od rodzaju i stężenia preparatu, uwarunkowań osobniczych i powodów powstania ciemnych zębów (np. zęby przebarwione tetracyklinami bardzo słabo się wybielają). Aby jak najdłużej zachować efekty wybielania, należy unikać przebarwiającej diety, tj. czerwonego wina, kawy, herbaty, buraków, kurkumy itp.). Zęby martwe również bardzo słabo rozjaśniają się tymi metodami. W tym wypadku lepsze efekty daje wybielanie poprzez aplikację środka do wewnątrz zęba. Najczęściej wymaga to kilku wizyt u stomatologa.

Cennik

Wybielanie zęba martwego
– pierwsza wizyta – 150 zł
– kolejna wizyta – 100 zł

Wybielanie z użyciem
– nakładek – 1000 zł
– lampy w gabinecie – 1100 zł

periodentistree

Periodontologia

Więcej informacji

Paradontoza to choroba struktur przyzębia (dziąseł, cementu korzeniowego, więzadeł łączących ząb z kością i kości wyrostka zębodołowego). Paradontoza jest chorobą społeczną i dotyczy ponad 40% dorosłej populacji Polaków. Wywołują ją bakterie związane z płytką nazębną, która gromadzi się kiedy nieprawidłowo oczyszczamy zęby. Początkowo miękkie złogi mineralizują, tworzy się kamień nazębny naddziąsłowy i poddziąsłowy. Chropowaty twardy złóg sprzyja dalszej kumulacji płytki bakteryjnej, choroba postępuje. Odkładaniu się płytki bakteryjnej sprzyjają także ubytki próchnicowe, nieprawidłowe wypełnienia, protezy i aparaty wewnątrzustne, stłoczenia zębów, wady zgryzu, zmniejszone wydzielanie śliny. Niektóre choroby ogólne i leki mogą sprzyjać rozwojowi stanów zapalnych przyzębia.

Skutki paradontozy
Choroba przyzębia uszkadza tkanki zapewniające zębom prawidłowe utrzymanie. Dziąsła są obrzęknięte, zaczerwienione, krwawią przy szczotkowaniu lub nitkowaniu. Korzenie zębów stają się widoczne, mogą reagować bólem na zmiany temperatury i przy zabiegach higienicznych. Dziąsła cofają się, a przestrzenie miedzy zębami stają się większe, trudniejsze do oczyszczania i nieestetyczne. Zęby, a szczególnie obnażone powierzchnie korzeni są bardziej podatne na próchnicę. Pojawiają się ropnie. Stany zapalne w kieszonkach zębowych mogą powodować stany zapalne miazgi żywych zębów. Pojawia się nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Zęby mogą się przemieszczać. Nie leczona paradontoza powoduje zwiększoną ruchomość zębów, a w skrajnych wypadkach ich wypadanie. Przewlekły stan zapalny przyzębia wpływa na ogólny stan zdrowia.

Kiedy zgłosić się do lekarza?
– gdy zauważysz objawy zapalenia dziąseł tj: zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie przy oczyszczaniu zębów, także gdy podczas nitkowania nitka „zahacza” lub „rwie się”
– gdy obnażają się szyjki zębów i/lub stają się wrażliwe na dotyk lub temperaturę
– gdy zauważysz, że zęby przemieszczają się, ruszają lub bolą przy nagryzaniu
– gdy pojawi się nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Niekiedy choroba rozwija się podstępnie i jej objawy łatwo przeoczyć. Jednak osoby które regularnie zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego na przeglądy i zabiegi higieniczne mogą być pewne, że nawet wczesne symptomy zostaną zauważone przez lekarza lub higienistkę. Dodatkowo wykonane badanie kieszonek i radiologiczna ocena stanu przyzębia pomoże postawić diagnozę i ustalić plan leczenia.

Leczenie paradontozy
Początkowy stan nie wymaga skomplikowanego leczenia. Wystarczy oczyszczenie zębów z płytki nazębnej i kamienia, miejscowe środki przeciwzapalne (np.płukanka) oraz, co najważniejsze, pomoc w doborze odpowiedniej techniki i akcesoriów do samodzielnego, skutecznego oczyszczania zębów. Bardziej zaawansowane zapalenie przyzębia wymaga profesjonalnego oczyszczania, usunięcia zainfekowanego cementu z powierzchni korzeni i chorych tkanek z kieszonek zębów objętych infekcją. Ten zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Niekiedy zachodzi konieczność podania antybiotyku. Zaawansowane postacie choroby wymagają leczenia chirurgicznego. W znieczuleniu miejscowym usuwa się głęboko zlokalizowany kamień i chore tkanki miękkie. W leczeniu pomagają płukanki przeciwzapalne, żele, leki aplikowane miejscowo do kieszonek lub ogólnie, biostymulacja, zbilansowana dieta, leki wzmacniające układ odpornościowy, preparaty do uzupełniania utraconej kości. Należy jednak pamiętać, że przyczyną paradontozy jest płytka nazębna i bez skutecznego, codziennego jej usuwania w warunkach domowych, nie można oczekiwać wyleczenia.

Profilaktyka
Najlepszy sposób na zapobieganie pojawienia się lub zatrzymanie rozwoju choroby, to systematyczne, dokładne czyszczenie zębów. Lekarz lub higienistka stomatologiczna pomoże w doborze odpowiedniej metody oczyszczania zębów i dobierze akcesoria (szczotka, nić dentystyczna, wyciorki, irygator). Na kolejnej wizycie warto sprawdzić skuteczność wprowadzonych procedur, tym bardziej, jeżeli zalecona metoda odbiega od tej stosowanej dotychczas. Dla osób które zostały poddane leczeniu paradontozy, początkowe wizyty kontrolne i zabiegi higienizacyjne będą częstsze niż co 6 miesięcy, aż do ustabilizowania stanu przyzębia.

Cennik

Badanie kieszonek – 200 zł

Kiretaż zamknięty
– rootplaning (1/2 łuku) – 350-450 zł
– 1 ząb – 150 zł

Kiretaż otwarty
– operacja płatowa – 1 ząb – 450 zł
– każdy następny ząb – 200 zł

Płukanie kieszonek – 100-150 zł

uslugi-sedacja

Sedacja

Więcej informacji

Jedną z metod niwelujących odczuwanie bólu, stosowaną w naszej klinice jest sedacja wziewna polegająca na wdychaniu specjalnego gazu (mieszaniny tlenu i podtlenku azotu), który czasowo, bezpiecznie i w sposób w pełni kontrolowany ogranicza świadomość. Jest to metoda, dzięki której możemy przeprowadzić niezbędne zabiegi stomatologiczne u pacjentów niewspółpracujących lub zestresowanych.

Cennik

Sedacja – gaz rozweselający
– 15 min – 50 zł
–  pół godziny – 100 zł
– 1 godzina – 150 zł

Sedacja z dormicum – 300 zł

ⓒ 2020 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Dentistree - Klinika Stomatologiczna.
Realizacja strony internetowej New Age Team.